PersonelAlımıVar.Net

Hakkari Ek İş Veren Firmalar 2024

Hakkari evlere iş veren firmalar bakımından en fakir şehirlerimizdendir. Burası Anadolu’nun en doğusunda bulunan, rakımı yüksek, dağlık bir alana kurulmuş küçük bir şehirdir. Hakkari halkı cana yakın, misafirperverliği ile tüm Türkiye’de ün kazanmıştır. Kışları soğuk ve karlı, yazları sıcak ve kurak bir havaya sahiptir. İnsanların temel geçim kaynağı kırsal alanlarda tarım ve hayvancılık iken şehirde memurlar, ticaret ile uğraşan insanlar daha çok bulunmaktadır.

Burada insanlar iş imkanı bakımından biraz zorlanmaktadırlar. Bunun temelinde ise bu ilin nüfusundan kaynaklanmaktadır. İlin genel nüfusu 200 bini geçmemektedir. Dolayısıyla yapılacak işler de kısıtlıdır. Mecburen her aile geçimini  bir şekilde sağlaması gerekir.   2015 yılından itibaren devletinde desteğiyle gelişmeye başlayan ilde değişik iş kolları da ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri evde iş imkanıdır. Devlet bu iş ile bazı firmaları  görevlendirmiş ve evde ek iş veren firmalar bu işleri evlere dağıtmaya başlamışlardır.

 

Size bu konuda önemli bir bilgi vermek istiyorum. Devlet evde ek iş kapsamında bazı işler yapmaya çalıştı ama bazı özel firmalar bunu reddettiler. Hakkari’de bu işin olamayacağını başka ilde yapmak istediklerini, yoksa firmanın zarar edeceğini söylediler. Devlet maddi açıdan destek sağlayacağını söylese de evlere iş veren firmalar bu teklifi kabul etmediler. Çünkü zarar edeceklerini düşündüler. Birkaç evlere iş veren firma teklifi sondan kabul etti. Bu firmalar il genelinde faaliyete geçtiler. Pekte  iş çıkmadığı için bazıları iflas ettiler. Şu anda sadece bir tanesi işini sürdürüyor. Peki hangi işleri evlere veriyorlar diyorsanız simdi size bu işlerden bahsedeceğim.

 

Hakkari’de Evde İş İmkanı Olanakları Neler?

Bu şehirde evde ek iş  istiyorsanız işinizin biraz zor olacağını baştan söylemek isterim. Eğer doğru firmayı bulursanız işiniz kolay ama doğru firmayı bulamayabilirsiniz. Piyasada eve ek iş verene firmalar adlı çok sayıda dolandırıcı bulunmakta. Gelelim evde ne işler yapabileceğinize. Evde paketleme işi yapabilirsiniz. Bu iş evde yapılabilecek en basit işlerden biridir. size kargo ile bir takım malzemeler ve kartonlar yolluyorlar. Sizin yapmanız gereken iş ise bu malzemeleri paketlemek. İşiniz bu kadar. Eğer bu işi  gerçekten hızlı ve seri bir şekilde yapabilirseniz ayda 1000 liraya yakın para kazanabilirsiniz. Elinizin ne kadar pratik olduğuna bağlı olarak değişmektedir.

 

MUTLAKA OKUYUN (ÖNEMLİ): Arkadaşlar bu tarz yazılar bilgi vermek amaçlıdır. Yorum yaparak iş başvurusu yapmış sayılmıyorsunuz. Ayrıca ”Ek iş veren firmalar” gibi araştırmalar yapmanızı önermiyoruz çünkü bu tarz ilanlara internette ulaşmak imkansız. İnternette geçen bu tarz yazıların hepsi bilgi amaçlıdır. Yorumlardan iş başvurusu alınmıyor. Bu tarz siteler bilgi amaçlı bu konuları yazarlar iş veren değillerdir. Evde para kazanabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Bunların bir çoğu internetten para kazanılan yöntemlerdir. Sizleri de bu yöntemleri araştırmaya öğrenmeye davet ediyoruz. ”Evde para kazanma yolları neler?” yazınısın üstüne tıklayarak, bu konu hakkında detaylı bilgi verdiğimiz yazımıza ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.