PersonelAlımıVar.Net

Evde Para Kazanma Yolları Neler? (+10 Para Kazanma Yolu)

Evde para kazanma yolları neler diye merak edenlere bu konulara dair fikirler vereceğiz. İnsanlar daha çok evde ek iş veren firmalar tarzında araştırmalar yapıyorlar fakat bu tarz işlere ulaşması çok zor. Ayrıca evlere iş veren firmalara internet üzerinden ulaşamazsınız. İnternette bulunan ”eve ek iş veren firmalar” tarzındaki yazılara yorum yaparak iş başvurusu yapmış olmuyorsunuz.

Evlere ek iş veren firmalar mutlaka vardır fakat bunları gerçek çevrenizde bulmanız gerekiyor. Yaşadığınız yerde yakın yerlerdeki şirketler veya firmalar ile anlaşmak gerekiyor. Bu tarz ilanlar internette bulunmuyor. Evde para kazanmanın en iyi yolları internet üzerinden geçiyor. Ek iş veren firmaları araştırmak yerine internet üzerinden neler yapılırsa para kazanılabilir onları araştırmakta fayda var.

Ayrıca internette bulunan ”ek iş veren firmalar” tarzındaki yazıların altına yorum yapıp telefon numaranızı yazdığınızda dolandırıcı kişiler arayıp sizlerden iş başvurusu için ücret talep edebiliyorlar. Bu nedenle telefon numarası hiçbir siteye yazmamanızı öneririz. İsterseniz mail yazabilirsiniz fakat yine söylüyoruz ki bu tarz işlere internetten başvuru yapamazsınız. Bizim sayfamızda da bu tarz yazılar bulunuyor fakat bunlar bilgilendirici yazılardır bizler de iş veren değiliz. Sayfamızda bulunan o tarz yazıların altına bazı kişiler telefon numaraları yazmaya çalışıyorlar biz telefon numarası yazan yorumları siliyoruz veya düzenliyoruz. Çünkü telefon numaraları kötü niyetli insanlar tarafından kullanılabilmektedir.

Evde para kazanmanın birçok yolu bulunuyor. Bunların %90’ı da internet üzerinden yapılan işlerden geçiyor. Biz de sizlere internetten neler yaparak para kazanabileceğinizi anlatacağız. Bunu anlatmadan öncede yukarıda size genel bilgiler verdik.

Önemli: Yukarıda söz ettiklerimizi okumadan geçtiyseniz mutlaka okuyun önemli bilgileri sizlerle paylaştık.

Şimdi gelelim internet üzerinden neler yaparak para kazanabileceğinize. Bunu anlatmadan önce de şundan bahsetmek isteriz ki bu işler çok basit değil. O yöntemi iyice araştırmalı ve kavramalısınız ki para kazanmaya başlayabilesiniz. Başlar başlamaz para kazanmayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz bu tarz işlerden para kazananlar bu işlere ciddi emek verenlerdir. Unutmayın evde para kazanmayı isteyen sizin gibi binlerce insan bulunuyor. Herkes bu işlerde başarılı olamıyor.

 

1- Makale yazarak para kazanmak

En garanti yollardan birisi olan makale yazarak para kazanma yöntemidir. İnternet aleminde bulunan siteler içerisinde binlerce yazı bulunuyor. İnternet sitesi sahipleri bu yazıların hepsini kendisi yazmıyor. Çoğu zaman ücretli şekilde insanlara yazdırıyorlar. Örneğin bir kişinin sağlık sektörü üzerine bir sitesi bulunuyor olabilir ve yazı yazdırmak istiyor olabilir. Sizlere konu başlıkları verilir ve şu kadar kelimede bu konuyla alakalı makale yazmanızı ister. Tabi burada iyi bir makale nasıl yazılır bu konuyu öğrenmeniz gerekiyor. Ardından bu kişilere forumlardan ulaşıp makale yazmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Makale sektöründe 100 kelime ücreti en az 5 TL civarlarındadır. Günde 2000 kelimelik iş bulabilirseniz, günlük 100 TL kazanabilirsiniz.

 

2- E-ticaret yapmak

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir internetten para kazanma yöntemi de budur arkadaşlar. Evde üreteceğiniz bir şeyleri veya halihazırda üreticiden temin edebileceğiniz ürünleri internet ortamında pazarlayarak satabilirsiniz. İnstagram kullanıyorsanız mutlaka sizin de e-ticaret sayfaları karşınıza çıkmıştır. İnsanlar artık alışveriş merkezlerini pek kullanmıyorlar ve internetten alışveriş yapıyorlar.

Ne satabileceğinize karar vermeli ve bu ürünü nereden temin edebileceğinizi araştırmalısınız. Ardından internette sayfalar açarak tanıtımlarınızı yapmalı ve zaman içerisinde işi büyütmelisiniz. İşleriniz ilerlediği zamanlar n11 ve trendyol gibi büyük sayfalarda da satıcı üyeliği açarak satışlar yapabilirsiniz. Bu tarz işler için işyeri açmanız gerekiyor aksi taktirde vergi işleriyle başınız belaya girebilir. Şirket açmak zor değil, evinizi de şirket olarak gösterebilirsiniz. Gözünüz korkmasın.

 

3- Youtube’dan para kazanmak

Yine son dönemlerin en gözde işlerinden birisi; Youtube’dan para kazanmak. Youtube’den para kazanıp zengin olan insanlar bu sıralarda gündemimizde çok fazla yer aldı ve çok fazla insan Youtube’dan çok büyük paralar kazanıldığının farkına vardılar. Youtube kayıt olmak çok basit. Burada önemli olan özgün bir fikir bulup özgün videolar üretip insanların ilgisini çekebilmek. Çünkü ne kadar çok izlenirseniz ve ne kadar çok aboneniz olursa o kadar çok para kazanmaya başlarsınız.

 

4- İnstagram’dan para kazanmak

İnstagram üzerinden bir şeyler satarak da para kazanabilirsiniz, reklam alarak da para kazanabilirsiniz. Bu iki ayrı yöntemden de söz edelim.

Bir şeyler satarak para kazanmak

Yukarıda da söz ettiğim gibi e-ticaret işleri daha çok İnstagram üzerinden gerçekleşiyor. Satmak istediğiniz ürünlerin tanıtımlarını buradan yaparak siparişlerinizi de buradan alabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Reklam alarak para kazanmak

Çok takipçisi olan bir sayfa yapabilirseniz firmalar veya şirketler sizlere reklam vermek isteyecektir. Örneğin İnstagram’da ”Çağrı taner” adlı sayfayı bilirsiniz bilmiyor da olabilirsiniz yaklaşık 15, 16 milyon takipçisi olan bir sayfadır. Bu sayfa reklamlar için 10, bin 20 bin TL gibi ücretler talep ediyor. Tabi yaklaşık 10 yıldır bu iş için uğraştığını ve çok emek verdiğini unutmamak gerek. Özgün bir fikir ile İnstagram işine girebilir ve işlerinizi büyütebilirsiniz.

 

5- Facebook’tan para kazanmak

Facebook’ta da iki ayrı yöntem ile para kazanabilirsiniz. İlki çok takipçisi olan bir sayfa oluşturabilirseniz aynı İnstagram’daki mantık gibi şirketlerin vereceği reklamlar ile para kazanabilirsiniz. İkincisi ise Facebook’ta çok takipçisi olan bir grup oluşturabilirseniz yine para kazanabilirsiniz. Çok takipçisi bulunan gruplarda ücretli paylaşımlar yapılıyor.

3

 

6- Borsadan ve hisse senetlerinden para kazanmak

Bu sistem sayesinde de birçok insan para kazanıyor fakat birçok insan da para kaybediyor. Elinizde bulunan parayı ileride değerleneceğini düşündüğünüz şirketin hissesini satın alarak kullanabilirsiniz. Örneğin Tesla şirketi son 1 yılda 5, 6 kat değer artırdı. Yani 2020 ocak ayında 10 bin TL yatıran bir kişi 2010’un aralık ayında 50, 60 bin TL kazanmış oldu. Fakat bu durum her şirket için aynı değil, bazı şirketler de 2, 3 kat değerini kaybetti. Böyle olduğunda da yatırdığınız paranın büyük kısmını kaybedebilirsiniz. Bu konu için çok iyi araştırma yapmalısınız hiç bilginiz olmadan gidip rastgele şirketlere para yatırmayın.

 

7- Özel yeteneklerinizi kullanabilirsiniz

Eğer özel bir yeteneğiniz varsa bunu fırsata çevirebilirsiniz. Örneğin çok iyi İngilizce biliyor olabilirsiniz ve özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Artık bu tarz işler çok yaygınlaştı. İnsanlar online ortamda bilgilerini ücretli şekilde paylaşıyorlar. Sadece bir derste iyi olarak algılamayın konuyu. Örneğin çok iyi saz çalıyor olabilirsiniz ve bunun da dersini online şekilde verebilirsiniz.

 

8- Bilgisayar programları sayesinde para kazanmak

Bilgisayar programları sayesinde de evde birçok insan para kazanabiliyor. Örneğin iyi bir kurgu programı bilen kişi İnternet ortamından çok sayıda kurgu işi alabiliyor. Yaptığı kurguları da geri teslim ederek para kazanıyor. Bazıları çok iyi tasarım yapabiliyor şirketlere logo veya afiş tasarımları yaparak bilgisayar başında para kazanabiliyor. Bunun için bu tarz programları iyi öğrenmeniz ve kendinizi pazarlamanız gerekiyor. Kendinizi pazarlamak derken internet ortamında forumlarda bu işleri iyi yaptığınızı göstermelisiniz.

 

9- İnternet sitesinden para kazanmak

İnternet sitesi açarak da para kazanılabilir. Fakat internet sitesini açma, internet sitesini ilerletme, reklamlardan nasıl para kazanıldığı gibi birçok konuya hakim olmanız gerekiyor. Ayrıca bir internet sitesi açarak anında para kazanmayı beklememelisiniz. Emek vererek adım adım ilerleyerek ileriki zamanlarda gelir elde edebilirsiniz. Özel reklamlar alarak veya Google’ın reklamlarını alarak internet siteleri para kazanmaktadır.

 

10- Kripto paralar ile para kazanmak

Bitcoin gibi kripto paralar son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. İnsanlar gelecekte değerleneceğini düşündüğü kripto paralara yatırım yaparak para kazanıyorlar. Örneğin bitcoin 2020’nin başında 7, 8 bin dolar civarındayken 2020’nin Aralık ayında 30, 35 bin dolar civarlarına geldi. Tabi burada da çok dikkatli olmak gerekiyor. Coinleri iyice araştırmalı ona göre yatırım yapmalısınız. Bir coin bir ayda %100 artabildiği gibi %100′ de azabilmektedir. Paranızın hepsiyle bu işe girmenizi önermeyiz. Ayrıca çok iyi araştırdıktan sonra yatırım yapabilirsiniz.

 

Not: Arkadaşlar sadece bizim anlattığımız yöntemler ile sınırlı kalmayın. İnternet üzerinde para kazanılan yüzlerce yöntem var. Bizim de bilmediğimiz birçok yöntem var. İnternette araştırmalar yaparak bu konular hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin bizim yukarıda söz ettiğimiz fikirlerden birisi size uygun geldiyse hemen o konu başlığını Google’de aratıp daha detaylı bilgileri okumalısınız. Biz yukarıda yüzeysel bilgiler verdik.

En yukarıda da söz ettiğim gibi ”ek iş veren firmalar” tarzında yazıları araştırıp, firmalara ulaşmaya çalışmak yerine internetten para kazanılan yollara yönelmeli ve bu tarz işleri araştırmanızı tavsiye ediyoruz. İnternette ”ek iş veren firmalar” tarzındaki tüm yazılar bilgi vermek adınadır. Yorum yaparak iş başvurusu yapmıyorsunuz. Bu nedenle bu tarz ilanları aramaktan vazgeçmenizi tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selver dedi ki:

    Samsun da oturuyorum paketleme işi istiyorum