PersonelAlımıVar.Net

Polis Özel Harekat (PÖH) Maaşları

Pöh maaşları 2024 yılında ne durumda olacak? Pöh adıyla bilinen Polis Özel Harekat maaşlarına zam geldi mi? Ne kadar maaş alıyorlar? Polis Özel Harekat ile ilgili bir çok konu merak edilmektedir. Bir çok insan Polis Özel Hareket nasıl olunur? Diye araştırmalar yapmaktadır. Bir çok kişinin hayalidir Pöh olmak. Fakat ben her Pöh olmak istiyorum diyen maalesef pöh olamamaktadır. Polis Özel Harekat diğer polis türlerine göre daha az oranda personel almaktadır. Polis Özel Harekat alımına çok fazla başvuru olmaktadır. Mülakatları diğerlerine göre daha zor olmaktadır. Gerçekten hızlı ve güçlü olmalısınız ki mülakatları geçebilesiniz.

Polis Özel Harekat adı bile artık bir marka olmuş durumdadır. En üst rütbeli polislerden birisidir. En büyük olaylarda yer alırlar. Polis Özel Harekatın görevlerine bir bakalım. Ardından ne kadar maaş aldıklarına bakalım. Bu sene yeni bir zam olacak mı onlardan bahsederek sizlere bilgi vereceğiz. Polis Özel Harekatın görevleri neler?

  • Devlet büyüklerini korumak,
  • Rehine kurtarma operasyonları,
  • Terör olayları,
  • Silahlı olaylar,
  • Güvenli görülmeyen bölgelerde güvenlik sağlamak,
  • Bomba vs güvenliği tehdit edecek durumlarda orada bulunmak,

Ve bir çok üst düzey sorunlarda görev almaktadırlar. Giydikleri elbise ve kullandığı silahlar ile bir marka haline gelmiş olan polis kategorisidir. Bir çok genç şimdilerde Polis Özel Harekat olma yollarını araştırmaktadır. Mülakatlara hazırlanmaktadır. Polis Özel Harekat alımları her yıl olmaktadır. Bir çok aşama ile bu alımlar olmaktadır. Azimli, çevik, güçlü ve hırslı olmalısınız ki mülakatları atlatabilesiniz. Bunun yanında da fiziki sorunlarınızın bulunmaması gerekiyor.

 

Pöh Maaşları Ne Kadar

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki pöh maaşları bir çok nedene bağlı olarak değişmektedir. Her pöh sabit bir maaş almamaktadır. Örneğin doğu ile batıda görev yapanlar arasında ücret farklılığı olacaktır. 2024 yılının Ocak ve Temmuz ayı arasında %50 gibi bir oranda zam yapılması beklenmektedir. Bu oranlar ile birlikte ortalama pöh maaşları 2024 yılında 45 bin 50 bin TL arasında olacaktır. Batıda görev yapan birisi 45 bin alırken doğuda ki 65 bin almaktadır. Evli ve çocuklu iseniz alacağınız maaş daha da artmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Greggkibra dedi ki:

    Хорошая статья