PersonelAlımıVar.Net

Mardin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Mardin Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacak mı? İş ilanları nereden yayınlanıyor? İş başvurusu için gereken şartlar neler? Ne kadar eleman alımı yapılacak? Alımları nereden takip edebiliriz gibi bir çok sorunun cevabına bu yazımızdan ulaşabileceksiniz.

Mardin halkı belediyenin personel alımı haberlerini dört gözle beklemektedir. Belediye her yıl içerisinde değişen zamanlarda gerekli alanlara eleman alımları gerçekleştirir. Bu alımlardan haberdar olmak adına takip edebileceğiniz bazı yerler bulunuyor. Oraları güncel şekilde takip ederek alım olup olmadığından haberdar olmak mümkün oluyor.

2022 yılı ile birlikte şehrin nüfusu 800 bin civarına gelmiş durumdadır. 2012 yılıyla birlikte Mardin’de büyükşehirler arasına girdi. Nüfusu her geçen yıl hızlı şekilde artış sağlamaktadır.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi İş İlanları Nereden Takip Edilebilir?

Her belediye ihtiyaçları doğrultusunda alımlar gerçekleştirir. Alımlar için öncesinde detaylı bir çalışma yapılır. Hangi pozisyona ne kadar eleman ihtiyacı var tespit edilir. Ardından bu pozisyonlar için aradıkları şartlar belirlenir. Tüm bunlar ilan haline getirilir. Ardından her belediye kendi resmi sitesinden, Devlet Personel Başkanlığı sitesinden ve ilan.gov.tr adresinden paylaşılır. Aşağıdaki 3 link üzerinden ilanları takip edebilirsiniz. Alımlar olduğunda mutlaka bu linklerden paylaşılmaktadır.

1.link

2.link

3.link

Yukarıda vermiş olduğum 3 link üzerinden güncel şekilde takip edebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir alımda, ilanı kaçırmamış olursunuz. Bunlardan ziyade de şehrinize özel olan yerel sayfaları da takip etmenizde fayda olacaktır. Mardin şehrine özel olarak paylaşım yapan siteler veya sayfalar da herhangi bir işçi alımında mutlaka haber yapacaklar ve sizleri bilgilendireceklerdir.

Sadece büyükşehirin ilanları ile sınırlı kalmamalıyız. Zaman zaman ilçe belediyelerde de alımlar olmaktadır. Şehir içerisinde sizlere yakın olan ilçe belediyelerinde de çalışabilirsiniz. Bunların ilanlarını da takip edebilmek adına, ilçe belediyelerin resmi sayfalarının duyuru kısımlarını veya yukarıda vermiş olduğum linkleri takip edebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapmak için alımların olması şart. Ardından iş başvurusu yapabilmek için aranan kriterleri sağlıyor olmanız gerekiyor. Belediyedeki her pozisyonda çalışmak mümkün olmaz. Bazı alanlar için özel şartlar aranıyor. Örneğin; üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olmak. Bu şart her pozisyon için aranmaz. Alımlar olduğunda dikkatlice iş başvuru şartlarını okumak ve incelemek gerekiyor.

 

Mardin’in İlçe Belediyeleri

 • Dargeçit
 • Derik
 • Kızıltepe
 • Mazıdağı
 • Midyat
 • Nusaybin
 • Ömerli
 • Savur
 • Yeşilli

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Elif dedi ki:

  1 yıldan fazla alım olmuyor uzun zamandır bekliyoruz daha nekadar beklicez mardin halkını düşünsenize biraz her yerde alım var bi mardinde alım yok lütfen bizi de düşünün sayın vali

 2. Müslüm İlhan dedi ki:

  Sayın vali ben bi üniversite mezunu olarak sizden yardım bekliyorum mimari restorasyon bölümü mezunu olarak belediye de iş imkanım var ama bu türlü alım olmuyormuş size sesleniyorum lütfen bize bi çare bulun evli ve kirada oturmaktayım Kızıltepe de oturmaktayım rica ile arz ediyorum sizlere