PersonelAlımıVar.Net

İŞKUR Yurtdışı İş İlanları 2024

İşkur yurtdışı iş ilanları kategorisini inceleyerek, yurtdışında iş bulabilirsiniz. Vereceğimiz link üzerinden İşkur’a kayıt olarak ardından İşkur’un yurtdışı ilanları kategorisine göz atabilecek ve ilanlara bakabileceksiniz. İşkur ülkemizin en büyük iş bulma kurumudur. Bir çok işsizimize iş bulmuştur. İş bulma faaliyetlerini her yıl arttırarak devam etmektedir. Bir çok insana ekmek kapısı bulmuştur. Hem ülkemizde hem diğer ülkelerde.

Yurt dışı iş ilanları 2024 yılında daha fazla talep görecek. Ülkemizde işsizlik arttığından dolayı hem de yurtdışında maaşlar daha yüksek olduğundan dolayı kısa süreliğine de olsa çalışmayı isteyen bir çok vatandaşımız bulunuyor. İşkur’a yurtdışı iş ilanları için talepte bulunan insan sayısı da artmış görünüyor. Bu demektir ki ülkemizdeki vatandaşlar artık diğer ülkelerdeki ilanlarına daha sıcak bakıyor. Önceden ne işim olur diyen insanlar bile artık bu tarz ilanları araştırıyor.

Kurumdaki iş ilanlarını vasıfsız ve vasıflı olarak ikiye ayırmak mümkündür. Diğer ülkelere işçi alımları vasıflı veya vasıfsız şekilde gerçekleşiyor. Bu işçi alımları daha çok inşaat sektöründe olmaktadır. Örneğin mühendis gibi alımlar vasıflı elemana girmektedir. İnşaatta çalışacak olan işçiler ise vasıfsız alana girmektedir. İşkur üzerinden iki türlü de başvurular yapılabilmektedir. Yurtdışı iş ilanları inşaat sektöründe çok fazla olmaktadır. İnşaat işçisi olarak çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bu imkanları değerlendirmek gerekiyor.

 

Yurtdışına İşçi Arayan Firmalar

İşçi arayan firmalar ilanlarını kariyer siteleri veya kendi siteleri üzerinden yayımlıyorlar. Bazıları ise İşkur ile iş birliği içerisinde olmaktadır. Bu ilanları da İşkur sitesinden takip edebilirsiniz. Her sene bir çok farklı Türk firması değişik ülkelere Türk işçi götürüyor. Kısa süreliğine de olsa çalışıp bir sermaye ile ülkemize dönme şansınız olabilir.

İşkurun iş ilanları sayfasına bakmadan önce İşkur’ kayıt olmanız gerekmektedir. Ardından ilanlardan faydalanabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz linki okuyarak ne yapmanız gerektiğini tam olarak anlayabilirsiniz. İlanlara nasıl ulaşabileceğiniz hakkında da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz linkleri tarayıcınıza kopyalamanız yeterli olacaktır.

  • İşkur’un yurtdışı hakkında merak edilen soruları cevapladığı bölüme ulaşmak için BURAYA tıklayınız.
  • İşkur’un yurtdışı istihdamı hakkında yaptığı açıklama için BURAYA tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.