PersonelAlımıVar.Net

Hotiç Bayilik Şartları Neler?

Modayı sever misiniz? Cevabınız evet ise bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Türkiye’deki elit kesimin kullandığı markalardan biri olan Hotiç markası cumhuriyetin ilk yıllarında kurulmuş bir giyim mağazasıdır. Salih Hotiç tarafından 1938 yılında kurulan mağaza bu günlerde kaliteli mallar üreten elit bir markaya dönüşmeyi başarmıştır. Yaklaşık 80 yıllık bir tarihçesi olan mağaza İstanbul’da küçük bir dükkanda kurulmuş ve kısa sürede kendini geliştirerek Türkiye’nin en büyük mağazası olma hakkını elde etmiştir.

1950’li yıllardan sonra bayiliklerini vermeye devam eden mağaza ülke çapında 150’ yakın mağazasıyla giyim sektörünü elinde tutmaktadır. Sadece giyim üzerine değil ayakkabı, çanta gibi aksesuarlar da üreten marka müşterilerini memnun etmek için elinden geleni arkasına koymuyor. Ayrıca yurt dışına da açılan mağazaları ile Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Hotiç mağazaları yıllardan beri büyümek için Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerine bayilikler veriyor.Türkiye’de hotiç markasının gelişmesi için markanın genel müdürlüğü tarafından bizzat bayilik alacaklara geniş imkanlar verilmektedir.

 

Hotiç Bayilik İçin Gereken Şartlar

Sizde hotiç mağazasının bayiliğini açmak istiyorsanız genel müdürlük tarafından size sunulan şartları kabul etmelisiniz. Merkez şubedeki genel müdürlük ise size şu şartları yerine getirdiğiniz takdirde bayilik için gerekli anlaşmayı imzalayacaktır. İlk şartına baktığımızda bayilik alacak kişinin 40 ile 50 bin dolar arasında bir sermayesinin olması gerekmektedir. Bu miktarlarda maddi kaynağınız yoksa ilk aşamadan elenirsiniz. İkinci aşama ise bayiliği açmak istediğiniz yerin alışveriş merkezi olması gerekiyor. Bu madde çok önemli değildir. Alışveriş merkezi gibi büyük bir mağazanız varsa bu sorun ortadan kalmaktadır. bayiliğin lokasyonu yani konumu çok önemlidir, işler bir yerde açılması gereklidir.

Bayiliğin 100 metrekareden daha küçük olamaz. Diğer bayilik veren firmalara baktığımızda bu alan yeterli gibi görünmektedir. Diğer markalara nazaran daha az bayilik şartları bulunuyor. Bu maddelerin her birine uygun iseniz hotiç franchise başvurusu yapmamanız için bir sebep bulunmuyor. Başvuru formunu doldurduktan sonra firmaya gönderdiğiniz taktirde bayilik için gerekli başvuru aşamanız tamamlanmış olur.

HOTİÇ Ayakkabı San. ve Tic.A.Ş

Merkez Mahallesi Sanayi Caddesi Turin İş Merkezi No:3 Kağıthane / İstanbul

+90(212)294 59 00

Başvuru için internet adresi: https://www.hotic.com.tr/pages/bayilik

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.