PersonelAlımıVar.Net

Samsun Çarşamba Havalimanı Personel Alımı 2024

Samsun Çarşamba Havalimanı personel alımı ve iş ilanları hakkında bilgiler araştıranlar için bu makalemizi hazırladık. Personel alımı süreci nasıl oluyor? Havalimanı ne zamanlar ve hangi alanlarına personel alımları yapıyor? Başvurular için aranan şartlar neler? Tarzında merak ettiğiniz soruların cevapları yazımızda.

 

Samsun Çarşamba Havalimanı Tarihçesi

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yer alan sivil kategorideki havalimanıdır. 1994-1998 yılları arasında inşa edilip, 15 Aralık 1998’de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz tarafından resmi açılışı yapılmıştır.

Bu havalimanının zamanla mevcut uçak tip ve performanslarında meydana gelen teknolojik değişiklikler ve artmaya başlayan uçak yolcu ve yük trafiğine yetersiz hale gelmesi ile Samsun ili Çarşamba ilçesi Çınarlık beldesi mevkiinde şehir merkezine 25 km mesafede 3.940.000 metrekare arazi üzerinde yapımına 1996 yılında başlanılmış olan Samsun Çarşamba Havalimanı her türlü uçağın yağmur ve sisli havalarda  da iniş yapabileceği elektronik sistemlerle donatılarak 15.12.1998 tarihinde 24 saat  tarifeli iç hat ve tarifesiz dış hat hava trafiğine açılmıştır. Bugün havaalanımızda tarifeli dış hat seferlerinde yapılmaktadır.

 

Samsun Çarşamba Havalimanı Personel Alımı ve İş İlanları Nasıl Olmaktadır?

Havalimanı personel alımı yapacağı zaman kendi resmi sitesinde duyurmaktadır. Bünyesinde çok fazla çalışılabilecek alan bulunmaktadır. Her bünyenin de kendine göre alımları olabiliyor. Örneğin buraya güvenlik alımı yapılacağı zaman havalimanın anlaşmalı olduğu güvenlik şirketi buraya personel yönlendirmektedir. Öncesinde sizleri bazı kurslara tabii tutarlar ve ardından bünyelerine katarlar. Büyük firmalar artık güvenlik şirketleri ile çalışır hale geldi. Bu sebeple bir güvenlik şirketine bağlı olmak iyi olabilir.

Pilot veya uçak içerisinde host olarak çalışmak için ise bu alanlarda okumuş olmak gerekmektedir. Üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olup sınavlardan sonra bu tarz alanlarda görev başı yapılabilmektedir.

Samsun havalimanı özel güvenlik iş ilanları araştırıyorsanız dediğimiz gibi havalimanının anlaşmalı olduğu güvenlik şirketini öğrenmeniz gerekiyor. Ardından o güvenlik şirketine üye olmanız ve güvelik şirketinin istediği şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Burada çalışmak için temizlik iş ilanları araştıranların da aynı şekilde havalimanı insan kaynakları ile görüşmeli ve temizlik görevlisinin alım şartlarını ve başvurularının nasıl olduğunu öğrenmesi gerekiyor.

Samsun Çarşamba Havalimanı iş ilanları ve iş anlaşmaları hakkında güncel duyuruları takip edebilmek için BURAYA tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ümit Tekin dedi ki:

    İş başvurusunda bulunmak istiyorum

  2. Özlem dedi ki:

    Acil işe ihtiyacım var