PersonelAlımıVar.Net

Doktor Maaşları 2024’te Ne Kadar Oldu?

Doktor maaşları yıllardan beri insanların ilgisini çekmektedir. Çok yüksek maaş aldıklarını biliyoruz. Peki tam olarak ne kadar alıyorlar?

Doktor olarak çalışabileceğiniz iki ayrı kurum bulunuyor. Hem kamu kurumlarında görev yapabilirler hem de özel sektörde görev yapabilirler. Özel sektörün ülkemizde gelişmesi ile çok sayıda doktora yeni iş alanları oluşmuş durumdadır. Doktorluk mesleği ülkemizin en popüler mesleklerinden birisi olmaya devam ediyor. Bir çok genç doktor olabilmek adına eğitimlerini devam ettirmektedir. Ülkemizde her zaman doktor alımları oluyor. Hem kamu sektörüne hem de özel sektöre her zaman alımlar olmaktadır.

 

Doktor Maaşları 2024 (Özel Sektör ve Kamu Sektörü)

Doktorlar önceleri kamu sektöründe çalışmayı istiyorlar. Sırtlarını devlete dayamak daha mantıklı geliyor ve özel sektörden uzaklaşıyorlardı. Fakat şunu belirtmek isterim ki en çok para özel sektörde kazanılmaktadır.

Kamu ve özel sektördeki maaşları sizler için araştırdık. Kamu kurumlarında son yapılan zamlar ile birlikte Sağlık Bakanlığında göreve yeni başlayan bir doktor 65 bin / 85 bin TL ile başlamaktadır. Fakat bu tutar net bir tutar değildir. Görev yapılan bölgeye, ile ve sektöre göre ufak değişmeler göstermektedir. Hatta kişinin ailevi durumuna göre bile ücretler değişiyor. Eğer çocuğu varsa alına maaşa ufak eklemeler olmaktadır.

Özel sektör doktor maaşları ne kadar? Kamudan söz ettik şimdi de özel sektördeki doktorların ne kadar para kazandıklarına bakalım. Bu sektörde rekabet olduğundan dolayı, büyük hastaneler iyi olan doktorların peşine düşmektedir. Transfer süreci diyebiliriz bu sürece. Bir hastane 40 bin verirken diğeri 55 bin TL teklif edebiliyor. İyi doktorları kapma çabası bu sektörde var.

Özel sektörde ise ilk olarak işe başlamanız 40 bin bin TL olmaktadır. Fakat kendinizi geliştirmeniz ve tecrübe edinmeniz ile diğer hastanelerin gözüne girebilirseniz aldığınız maaştan daha fazla ücret ile sizleri kendi hastanelerine almak isteyeceklerdir. Özel sektörde aylık 400 bin TL kazanan doktorlar bile bulunuyor. Fakat bu doktorlar alanlarında en iyi olan doktorlardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.