PersonelAlımıVar.Net

İŞKUR Kurslarına Nasıl Kayıt Olunur?

İŞKUR  kursları devam etmektedir ve bu kurslara insanlarımız nasıl kayıt olunabileceğini merak ediyorlar. Türkiye İş Kurumu diğer adıyla İŞKUR işsizlerimize iş imkanları sunmaya devam etmektedir. Ülkemizin en büyük iş sitesi ve iş kurumu bu kurumdur. İş arayanlara kolaylık sağlamaya devam ediyor.

İŞKUR aracılığı ile günde binlere insan iş bulmaktadır. Artık iş bulmak için eskisi gibi İŞKUR’un kapısına gidip yüzlerce kişilik sıralar yapılmıyor. Bu soruna bir son veren kurum artık randevulu sistem ile çalışmaktadır. İş arayanlar için meslek danışmaları ayarlanmıştır.

İş arayanlar meslek danışmanları ile kendilerine uygun olan işleri belirlemektedirler. Fakat henüz yeterli meslek bilgilerine sahip olmayan kişilerde olabilmektedir. Bu vatandaşlarımız için ise bu kurum kursları sayesinde mesleki bilgilerini elde edebilecekler. 6 ile 12 ay arasında değişmekte olan bir kurs zamanı belirlenir bu süre içerisinde size belirlenen meslekte kurslar verilerek o meslek hakkında tüm bilgiler aktarılır. İŞKUR bu süre zarfı içerisinde yine bizleri düşünerek aylık ödeme ve sağlık sigortası yapmaktadır.

 

İşkur Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır

En kolay yolu eğer yakınınızda bir İŞKUR İl Müdürlüğü bulunuyorsa direkt olarak gidip başvuru yapabilirsiniz. Bizlerin tavsiyesi her zaman yüz yüze başvuru yapmak olacaktır. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilme ve cevabını alabilme şansı oluşacaktır. Hemde ortamı görme şansı yakalayabileceksiniz. Eğer etrafınızda İŞKUR şubesi bulunmuyorsa korkmanıza gerek yok internet üzerinden de başvuru yapabileceksiniz. Öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı ve işsiz olmanız gerekmektedir. İŞKUR’a kayıt yapmayı bilmiyorsanız BURAYA TIKLAYARAK kayıt olabilirsiniz. Daha sonrasında artık yaşadığınız şehirde açılacak olan kurslara ulaşabileceksiniz. Bu kurslara başvuru yaparak gerekli mesleki eğitimleri alıp iş hayatına başlayabileceksiniz.

 

İstanbul İŞKUR Kursları Çok Talep Görüyor!

İstanbul’da bu kurslar çok talep görmektedir. Bir çok işsiz bu kurslara katılarak yeterli iş bilgisi edindikten sonra iş başı yapmaktadır. Sizlerde İstanbul’da ikamet ediyor ve İŞKUR kursları arıyorsanız kurumun hizmet merkezlerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Hemen hemen İstanbul’da her ilçede kurumun hizmet merkezleri bulunmaktadır. Eğer sizlerde bu kurumun kurslarında eğitim almak istiyorsanız vereceğimiz linke tıklayarak İstanbul’un ilçelerinde ki İŞKUR hizmet merkezlerinin bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Kurslar hakkında detaylı bilgi ve başvuru için BURAYA tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mujde dedi ki:

    Işistiyorum.ihtiyacim.var.lutfen