PersonelAlımıVar.Net

TBMM’ye Koruma Memuru Alımı

TBMM’ye koruma memuru alımına başlandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi boş pozisyonlarını doldurmak adına personel alımlarına devam etmektedir. Bünyesinde ki koruma alanında boş pozisyonlar olmasından dolayı koruma memuru alımı yapılmaya başlanıldı. Koruma olarak sizlerde TBMM’de çalışmak istiyorsanız detaylar haberimizde.

 

TBMM Koruma Memuru Alımı

TBMM boş pozisyon olduğundan 68 koruma memuru alımı yapacağını duyurdu. Koruma memuru alımları İstanbul ve Kocaeli’nde gerçekleşecek. İstanbul’da 64 Koruma memuru ve Kocaeli’nde 4 Koruma memuru olarak toplamda 68 koruma alınmış olacaktır. Alımlar için bazı kriterler bulunmaktadır.

 

TBMM Koruma Memuru Alımı Şartları Neler?

TBMM yaptığı açıklama ile boş pozisyonlarını doldurmak adına 68 koruma memuru alımı yapacağını duyurdu. Peki ya alımlar için istenilen şartlar neler?

  • Koruma memur alımı ilanına başvurmak için lisans veya iki yıllık önlisans programlarından mezun olmak gerekiyor.
  • 657 sayılı devlet memurlar kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
  • Lisans mezunları KPSS P3 Puan türünden puan almış olmalı
  • Önlisans mezunları ise KPSS P93 puan türünden puan almış olmalı
  • Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan 2016 ve 2017 yıllarında KPSS’den en az 70 puan almış olmanız gerekmektedir.

İstenilen kriterler bu şekilde görünmektedir. Başvuru süreci 30 Ekim tarihinde sona erecektir.

 

Koruma Memuru İlanına Nasıl Başvurabilirim?

TBMM Koruma memuru alımı yapıyor. Başvurular başlamış bulunmaktadır. Başvuru için son gün 30 Ekim tarihidir. Başvurular için https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-is-basvurusu linkini adresinize yapıştırıp bakabilirsiniz. Başvurular internet ortamı üzerinden gerçekleşecektir. TBMM bünyesindeki eksiklikleri gidermek adına bir çok sayıda personel alımı yapmaktadır. Sadece koruma memuru alımı ile kalmayarak bir çok pozisyonda alım yapacağını duyurmuştur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.