PersonelAlımıVar.Net

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 363 Personel Alımı Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları en az lise mezunu ve KPSS sınavı ile 363 personel alımı yapacağını duyurdu. TCDD KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte ne kadar personel alımı yapacakları netleşince, personel alımı ilanı yayımladılar. Demiryollarımızın sürekli büyümekle birlikte gelişiyor olmasından dolayı personel sayısının da artması gerekmektedir. Aynı personel sayısı ile birlikte gerekli hizmetler yerine getirilemediğinden daha fazla personele ihtiyaç duyuluyordu. Bu durumda Devlet Demiryolları personel alımı ilanı yayımladı. İlanı incelediğimizde toplamda 363 personel alımı yapılacağı görünmektedir.

 

TCDD Alım Yapılacak Pozisyonlar

TCDD memur alımı ilanını incelediğimizde bazı pozisyonlara alımların gerçekleşeceği görünmektedir. Bu pozisyonlar ise:

Vagon teknisyeni, Hareket Memuru, Sekreter, Tekniker, Memur ve Mühendis olarak görünmektedir. Alımlar lise, ön lisans ve lisans mezunu olarak gerçekleştirilecektir. Toplamda ise 363 memur alımı gerçekleşecektir. Başvurular ise 14-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Bir çok insanın heyecanla beklediği KPSS merkezi yerleştirme duyurusu açıklandı. Açıklanan kadrolara baktığımızda ise 2017 yılının ikinci atamasında toplamda 2 bin 38 memur atamalarının gerçekleşeceği görülüyor. Bu haberi heyecanla bekleyen iş arayan vatandaşlarımız ise bu kadar az sayıda alım olmasından dolayı çok fazla tepki gösterdiler.

 

TCDD 363 Memur Alımına Başvuru

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları açıklanan 3 bin 38 memur alımı kısmının sadece 363 kişilik kısmına personel alıyor. Devlet Demiryolları hemen hemen her sene bu şekilde personel alımları yapmaktadır. Bu ilanları bizi takip ederek güncel şekilde bu haberlere ulaşabilirsiniz. Memur alımına başvuru ise ÖSYM tarafından internet siteleri üzerinden alınacaktır. Başvuru yapmak isteyenler ÖSYM’nin sitesinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.

15 TL’lik bir başvuru ücreti görünmektedir. ÖSYM’nin anlaşmalı olduğu bankalara bu ücret yatırılmalıdır. Buna benzer ilanlardan haberdar olmak için bizleri takip etmeyi unutmayınız. Herkese bol şans dileriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.