PersonelAlımıVar.Net

Türk Hava Yolları (THY) Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Türk Hava Yolları (THY) personel alımı ne zaman olacak? Şuanda hangi pozisyonlara alımlar yapılıyor? İş ilanları nereden yayınlanıyor? İş başvuruları için neler yapmak gerekiyor? Gibi merak edilen bir çok sorunun cevabına bu yazımız sayesinde ulaşabileceksiniz.

Dünyanın ve ülkemizin en gözde havayolu şirketlerinin başında gelen bu şirkette çalışmak isteyen çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Burada çalışmak için ilanları takip etmek ve gerekli şartları taşıyor olmak gerekiyor.

 

Türk Hava Yolları (THY) Hakkında Bilgiler

Ülkemizde en çok personel çalıştıran şirketlerin başında gelmektedir. 18. sırada yer almakta ve 30 bin personeli bulunmaktadır. Hizmetlerini aralıksız sürdürebilmek adına her yıl personel sayısını daha da arttırmaktadır.

Ödülleri:

  • Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi
  • Dünyanın en iyi ekonomi sınıfı yemek hizmeti veren havayolu şirketi
  • Dünya havacılık sektörü liderliği

 

Türk Hava Yolları (THY) İş İlanları Nasıl Olmaktadır?

Yıl içerisinde güncel olarak sürekli ilanlar paylaşmakta olan şirket, kendi resmi sitesinden ve iş ilanları sitesi aracılığıyla halka ilanlarını duyurmaktadır. Aşağıdaki alanlara güncel olarak alımlar gerçekleştirilir.

  • Kabin Memuru
  • Kokpit Ekibi
  • Yurtdışı Ofis Çalışanları
  • İdari / Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)

Kabin memuru

Yolcuları ağırlamak, yolcuların istekleriyle ilgilenmek, yolcuların güvenliğini sağlamak ve uçaktaki düzeni sağlamak gibi görevleri olan bir iş pozisyonudur. Uçağa bindiyseniz uçuş esnasında uçak içerisinde gezen personeller bu iş pozisyonuna aittir. Üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olup başvurulabileceği gibi gerekli bölümlerden mezun olmadan da zaman zaman başvurular yapılabilmektedir. Bu alanda çalışmak için görüntünüze önem vermeli ve İngilizce biliyor olmanız gerekiyor.

Kokpit ekibi

Kokpit, bir aracın sürücüsünün bulunduğu bölüme denir. Bu bölümün temel işlevleri; sürücüye, aracı kullanırken iyi bir görüş açısı sağlamak ve tüm kontrol mekanizmalarını onun için ulaşabilir kılmaktır. Uçaklarda da aynı prensiple tasarlanır. Bu ekipte çalışmak için de mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlamanız gerekiyor.

Yurtdışı Ofis Çalışanları

Şirketin yurtdışında bulunan ofislerinde çalıştırılmak üzere alınan personellerdir. Ofisin bulunduğu ülkeye göre hem o ülkenin dilini bilmek gerekir hem de İngilizceyi bilmek gerekir.

İdari / Teknik Birim Çalışanları

Havayolu şirketinin arka planında çalışmakta olan idari ve teknik birimleri bulunuyor. Asıl personel çoğunluğu bu alanda bulunmaktadır.

 

Türk Hava Yolları (THY) Başvuru Formu

Vereceğimiz link üzerinden THY’nin güncel olarak hangi alanlara alımların yaptığını görebilecek ve başvurabileceksiniz. Şirket kendi resmi sitesinden alım yapacağı zaman duyurmaktadır. Alımlar için aranan şartları da belirtmektedir.

THY iş başvurusu için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.