PersonelAlımıVar.Net

TEOG Kaldırıldı! Yeni Sistem Nasıl Olacak?

Bir son dakika haberi ile sizlerleyiz. Teog kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşması esnasında ” Ben Teog’a karşıyım ” demişti. Bu sözlerden sonra herkesin aklına şu sorular geldi Teog kaldırılacak mı? Kaldırılırsa yerine ne gelecek? Bir anda gündem artık tamamen Teog olmuştu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklama ile 2017 – 2018 yılı itibarıyla artık TEOG’un yapılmayacağını duyurdu. Yazılı ve görsel medya tarafından son dakika olarak geçilen haberden sonra tüm veliler düşünmeye başladı. Yeni sistem ne olacak nasıl olacak herkesin aklında bir ton soru bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf  Tekin 20 Eylül 2017 tarihinde yeni sistem için velileri ve tüm vatandaşları bilgilendireceğini ifade etti. Yani yarın tüm meraklarımız giderilmiş olacaktır.

 

Yeni Sistem Nasıl Olacak?

Geçtiğimiz günlerde ise Başbakan Binali Yıldırımda ” Artık öğrencilere stres çektirmeyeceğiz ” diye konuşmasında kendisininde Teog’a karşı olduğunu bildirmişti. Cumhurbaşkanına katıldığını söyleyen Başbakan öğrencileri bu stresli durumdan kurtarmak için uğraşıyoruz dedi.

Yaptığı açıklamalar ile gündeme oturan Binali Yıldırım her öğrenci istediği üniversiteye gidebilecek dedi. Peki nasıl olacak sınava girmeden normal bir lise ve diğer lisede ki öğrenciler isteği yere nasıl gidebilecek? Bu konuyu henüz bizde anlamış değiliz. Fakat sanırsak lise boyunca ortalama genel not ile tercih yapılacak. Çünkü herkes her istediği üniversiteye gidemez. İllaki belirleyici bir kriter olmalı. Yoksa herkes en iyi üniversiteleri en iyi bölümleri seçecektir. Bakalım yarın nasıl bir açıklama olacak.

Öğrencilerin yeteneklerine ve isteklerine göre okullara gitmesini söyleyen Başbakan daha fazla açıklama yapmadı. Bizde yarını bekliyoruz. Bakalım yeni sistemin özellikleri neler olacak.

Sizlerin fikirlerini merak ediyoruz. Sizce nasıl bir sistem gelir? Sizce nasıl bir sistem gelmeli?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.