PersonelAlımıVar.Net

Ordu-Giresun Havalimanı Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Ordu Giresun Havalimanı personel alımı, çalışma şartları, iş ilanlarının nereden yayımlandığı ve nasıl iş başvurusu yapılabileceğini merak ediyorsanız yazımızda bu konulara dair bilgiler bulabileceksiniz. Ordu ve Giresun’un arasına kurulmuş olan bu havalimanına talep oldukça fazla.

Son yıllarda adının fazlaca gündemde olduğu havalimanında çalışmayı kim istemez? Son dönemlerde bir uçağın pistten çıkması ile ülke genelinde haber olmuştu. Havalimanı denizin üzeri doldurularak yapılmıştı. Görüntü olarak oldukça güzel havalimanı için personel alımlarına dair bilgileri sizler için araştırdık.

 

Or-Gi Havalimanı Personel Alımı ve İş İlanları Detayları

Havalimanın adı iki ilin ilk harflerinden oluşmaktadır. Ordu’nun ”Or”si, Giresun’un ”Gi”si alınarak havalimanın adı oluşturulmuş ve Or-Gi olarak karar verilmiştir. Giresun’da ve Ordu’da yaşamakta olan ve iş arayışları olan vatandaşlarımız burada çalışmanın yollarını arıyorlar.

Havalimanında çalışılabilecek farklı pozisyonlar bulunuyor. Uçakların içerisinde çalışmak için host, hostes, yardımcı pilot veya pilot olmanız gerekiyor. Bunlar için de üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olup, gerekli sınavlara girip başarı yakalamak gerek. Bunun dışında olan tüm pozisyonların alımını havalimanı yapmaktadır.

Şöyle bir durum vardır ki havalimanı içerisinde olan dükkanlar veya cafelerde çalışmak için bizzat onlara başvurmanız gerekiyor. Yani içerisindeki cafeye personel alımı yapıp yapmadığını sormak gerekiyor.

Bunların dışında havalimanında temizlikçi veya güvenlik gibi alanlarda çalışmak istiyorsanız havalimanının hangi güvenlik ve temizlik şirketi ile çalıştığını öğrenmek gerekiyor. Ardından o şirkete bağlı çalışmak için şirketin istediği kriterleri yerine getirmek gerekiyor. Ülkemizdeki bir çok havalimanında işleyiş böyledir. İşçi pozisyonları için şirketler ile anlaşılır ve personel ihtiyacı olduğunda direkt olarak o şirketten personel temin edilir. Bu tarz yerlerde çalışmak için sizlerin de bu tarz şirketlerle çalışmanızda fayda olabilir.

 

Ordu Giresun Havalimanı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burada çalışmak için yukarıda bahsettiğim şeyleri bilmek gerekiyor. Bunun yanı sıra devletin her havalimanına ait ilanların yayımlandığı bir sitesi bulunuyor. Bu site içerisinde havalimanı personel alımı yapacağı zaman veya iş birliği yapacağı zaman duyurularda bulunuyor. Bu duyurular sayesinde personel alımlarından haberdar olabilirsiniz ve nasıl başvuru yapacağınızı, hangi şartların arandığını oradan öğrenebilirsiniz.

Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hacı dedi ki:

    Oto elektirikcisiyim ortaokul mevzunu çıraklık eğitim-sen mevzun ustalık belgem var