PersonelAlımıVar.Net

Karantinada Evde Para Kazanma Yolları Neler?

Malum karantina sürecindeyiz ve bu süreç içerisinde bir çok insan işinden olmuş durumda. Bu süreçte bu bireyler evden gelir sağlamanın yollarının neler olduğunu araştırıyorlar. Peki karantinada evde para kazanma yolları neler? Karantinada evde hangi işler yapılabilir? Sizlere bazı iş fikirlerimiz olacak.

Karantina süreciyle birlikte bir çoğumuz eve tıkanmış durumdayız. Evde vakit geçirecek bir şeyler araştırıyoruz ve hem de vakit geçirirken para kazanabileceğimiz işleri araştırıyoruz. Karantina sürecinde eve kapalı kaldığımızdan dolayı evde para kazanmayı istiyoruz. Genellikle evde para kazanılabilecek yöntemler internetten para kazanmak ile gerçekleşiyor. Size vereceğimiz fikirler de internet üzerinden gelir elde edilebilecek yöntemler olacaktır.

 

1- Makale yazın

En garanti evde yapılabilecek ve gelir sağlayabileceğiniz para kazanma yöntemlerinden biridir. Her internet sitesinin sahibi sitesine girdiği içerikleri kendisi hazırlamıyor. Zamanı olmayabiliyor ve bu içerikleri ücret karşılığında başka insanlara hazırlatıyor. Örneğin kişinin iş fikirleri üzerine bir sitesi vardır ve bazı konular üzerine yazı yazdırmak istiyor olabilir. Hangi konular üzerine yazı yazdıracağını da internet sitesinin sahibi belirler sizlere söyler ve ortalama kaç kelime istediğini de söyler siz de bu yazıyı hazırlarsınız. 500 kelimelik bir makale ortalama 6 ila 8 TL arasında satılabiliyor. Makale yazdıranlara ulaşmak için Google’a girip ”Makale yazar ilanları” diye arattırıp çıkan forum sitelerine üye olup takip etmelisiniz.

 

2- Youtube kazandırmaya devam ediyor

Youtube üzerinden gelir sağlayan ve zengin olan insanları mutlaka sizler de duymuşsunuzdur. Son dönemlerde oldukça gündeme çıktılar ve gerçekten çok büyük oranlarda gelir sağlayabiliyorlar. Kişisel olarak kendi videolarını paylaşan insanları düşünmek zorunda değiliz. Örneğin yemek videoları paylaşan ve oyun videoları paylaşan insanlar da zengin olabilmektedir. Youtube üzerinden en çok gelir sağlayanlardan birisi de oyun videoları paylaşan bir sayfaydı. Böyle bir fikir üretip sektöre giriş yapabilirsiniz.

 

3- İnternet sitesi kurabilirsiniz

İnternet sitelerinin sahipleri para kazanmaktadırlar. Fakat bu iş hemen olmuyor. Önce bir site kurup sonrasında çok miktarda içerik girip organik hit kazanmanız gerekiyor. Organik hit dediğimiz şey ise; ziyaretçidir. Ziyaretçi kazanmak için sitenizi kurduğunuzda belirlediğiniz alanda paylaşacağınız içeriklerin sayısı çok olmalı ve kalitesi yüksek olmalıdır. Ardından zaman içerisinde siteye gelen ziyaretçi sayısı artacak ve sitenize reklam koyabileceksiniz.

 

4- Anket doldurabilirsiniz

İnternet üzerinde bir çok özel şirket anketlerini doldurmak üzere ücretli anketör aramaktadır. Online olarak dolduracağınız anketler ile ufaktan da olsa gelir elde edilebilmektedir. İnternette bu siteler ile ilgili araştırma yapmalısınız. Bir çok makalede anketler ile nasıl para kazanıldığı detaylı şekilde anlatılmaktadır. Adım adım yapmanız gerekenler anlatılmaktadır.

 

5- Özel ders verebilirsiniz

Herhangi bir yeteneğiniz veya sahip olduğunuz unvan var ise bunu kullanabilir ve özel ders verebilirsiniz. Matematik öğretmeni iseniz matematik dersi verebilirsiniz. Bir enstrüman çalabiliyorsanız, onun özel dersini verebilirsiniz. Online ortamda özel ders veren ve bu ilanları paylaşan bir çok platform bulunuyor. Bu forum sitelerini takip etmeli ve siz de ilan vermelisiniz veya ilan arayanlara ulaşmalısınız.

 

6- Kurgu işleri yapabilirsiniz

Kurgu işlerinden anlıyorsanız evde kurgu yaparak para kazanabilirsiniz. Kurgu yapmayı bilmeyen insanlar internet ortamında kurgu ve montaj yapabilen bireyleri araştırıyorlar ve ücretli şekilde kurgu işlerini yaptırıyorlar. Sizler de bu işlerden alıyorsanız bu alandaki forum sitelerini takip edebilirsiniz.

 

7- Oyun oynayabilirsiniz

Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz bir çok oyun bulunuyor. Bu oyunları araştırmalı ve tam olarak para kazanma sisteminin nasıl gerçekleştiğini kavradıktan sonra o oyunlar ile para kazanabilirsiniz. İnternette bu konu ile alakalı çok sayıda makale bulunuyor. Bu makaleleri okuyarak hangi oyunlardan para kazanıldığını ve nasıl kazanıldığını öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Güneş dedi ki:

    Mrb efendim sirnak silopide oturuyorum ne is olursa yapabilirz vaktimiz cok var 6 7 elamaniz bize domus yaparsaniz sevinirim cok ihtiyacimiz var