PersonelAlımıVar.Net

Elazığ Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Elazığ Belediyesi personel alımı, iş ilanlarının nereden yayınlandığını, işçi alımının nasıl olduğunu ve iş başvurusu yapmak için neler yapmanız gerektiğine bu yazımızdan ulaşabileceksiniz.

Belediyeler ihtiyaçları doğrultusunda eleman alımları yapmaya devam ediyorlar. Fakat hangi belediyenin ne zaman alım yapacağını önceden bilmek mümkün değil. İlanları takip edebilmek adına yapabileceğimiz bazı şeyler bulunuyor bunlardan söz edeceğiz.

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan ve nüfusu 500 bin civarında olan güzel şehirlerimizden biridir. Belediye, ilçenin nüfusu yeterli olmaması sebebiyle ”Büyükşehir” unvanına sahip olan şehirlerimizden değil. Belediyenin başında Mücahit Yanılmaz bulunmaktadır.

 

Elazığ Belediyesi Ne Zaman Personel Alımları Yapıyor?

Elazığ Belediyesi, büyükşehir olmaması sebebiyle büyükşehir unvanına sahip olan şehirlere göre bünyesinde daha az personel bulunduruyor. Büyükşehirlere oranla işçi alımlarının daha az gerçekleştiğini söylemek doğru olacaktır. Fakat hiç personel alımı olmuyor demiyoruz. Mutlaka farklı zamanlarda gerekli alanlara alımlar olmaktadır.

Belediye öncesinde birimlerinde oluşan personel boşluklarını belirler. İhtiyaç doğrultusunda o pozisyonlara gerekli şartları taşıyan kişileri alır. Öncesinde ilanlar hazırlanır ve halk ile paylaşılır. Belediyelerin ilanlarını paylaştığı bazı platformlar bulunuyor. Ondan söz etmeden önce sadece şehir belediyesinin ilanlarına bağlı kalmamayı tavsiye ediyoruz. İlçe belediyelerin de ilanlarını takip etmek gerekir. Belki şehir belediyesinde bulamayabilirsiniz fakat ilçe belediyelerde iş bulabilirsiniz.

Şehirde hangi ilçe belediyeler bulunuyor?

 • Ağın
 • Alacakaya
 • Arıcak
 • Baskil
 • Karakoçan
 • Keban
 • Kovancılar
 • Maden
 • Palu
 • Sivrice

Bu belediyelerin de ilanlarını aşağıda bahsedeceğimiz yöntem ile takip edebilirsiniz.

 

İş Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

İş başvurusu yapabilmek için öncesinde bu belediyenin iş ilanı yayınlaması gerekiyor. Ardından alım olacak pozisyon veya pozisyonlar için istenen şartları sizlerin taşıyor olması gerekiyor. Belediyelerde bir çok farklı alanlarda iş bulunabilmektedir. Güvenlikten zabıtaya kadar belediyelerde bu farklı pozisyonlarda çalışmak mümkün olabilir.

İş ilanlarını takip etmek için en iyi yollar ise belediyelerin resmi sitelerinin duyuru kısımlarını takip etmek ve şehrinize özel olan haber sitelerini takip etmektir. Haber siteleri de şehre özel her türlü haberi mutlaka paylaşırlar.

Belediyenin resmi sitesinde duyuru kısmına ulaşmak için tıklayınız.

Devletin belediyelere ait iş birliklerini ve duyuruları paylaştığı siteye ulaşmak için tıklayınız.

Elazığ’a dair haber yapan sitelere bakmak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. muhammed çelik dedi ki:

  öncelikle saygılarımı sunarım işe ihtiyacım var