PersonelAlımıVar.Net

CİMER Şikayet İptali Nasıl Yapılır?

Cimer şikayet iptali nasıl yapılır? Başvuru yapıp şimdi şikayetinden vazgeçip ve şikayetimi iptal etmek istiyorum diyenlerin izlemesi gereken yolu sizlere anlatacağız.

Ülkemiz için önemli kuruluşlardan olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi veya kısa adıyla CİMER olarak bilinen kuruluş, 2006 yılından bu yana hizmetlerini sürdürmektedir. Halkın sorularına daha hızlı şekilde çözüm üretilmek adına oluşturulmuş bir kurumdur. Online sistemden herhangi bir konu hakkında istek veya şikayetlerini tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yapabilmektedir.

CİMER’e her yıl yaklaşık 3 milyon şikayet ve istek talepleri gitmektedir. Tüm istek veya şikayetler incelenip gerekli kurumlara bildirilir ve şikayeti veya isteği gönderen kişiye de geri dönüş sağlanır.

 

CİMER’e Yapılan Şikayet veya İstek İptal Edilebilir mi?

İnsanlar bu kuruma şikayetlerini veya isteklerini bildirdikten sonra, isteğe veya şikayete henüz cevap gelmeden o sorun çözülebiliyor veya şikayeti veya isteği yapan kişi bu şikayetinden veya isteğinden vazgeçebiliyor. Bu durumda yapmış olduğu şikayeti veya isteği geri çekmek istiyor.

Durum böyle olunca şikayeti geri çekmek adına bir şeyler yapmak gerekiyor. İşlem oldukça basit bir işlemdir. İptal edebilmek için karşımıza iki ayrı yöntem çıkıyor:

1- Şikayeti geri çekmek için ALO 150 CİMER hattını arayarak durumu belirtebilir ve şikayetinizi geri çekebilirsiniz. En hızlı ve basit yöntem olarak bu yöntem kabul görülebilir.

2- Yeni bir istek talebinde bulunarak bir önceki başvurunuzun iptalini rica etmelisiniz. Daha önceki talebinizi yaptığınız gibi yine bir talep oluşturmalı ve eski talebinize dair bilgileri de o mesajınızın içerisinde belirtmelisiniz.

Bu iki yöntem ile yapılan başvurular iptal edilmektedir. Yapacağınız bu başvurular ile yetkililer gerekli işlemleri yerine getirecektir. Ardından ise sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

 

Cimer Başvuru İptali Ne Zaman Sonuçlanır?

Tam olarak bu soruya bir gün veya saat ile cevap vermek doğru olmaz. Telefon ile ulaştığınız zaman işleminiz online sistemden yeni bir talep oluşturma yöntemine göre bir tık daha hızlı sonuçlanabilir. Genel olarak başvurular da iptal işlemleri de 3 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreç içerisinde güncel şekilde başvurularınızın veya iptal taleplerinizi yine CİMER üzerinden takip etmelisiniz. Böylelikle bu sorununuzu çözmüş olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.