PersonelAlımıVar.Net

Batman Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Batman Belediyesi personel alımı yapıyor mu? İş ilanlarını nereden ve nasıl yayınlıyor? İş ilanları olduğunda nasıl başvurusu yapılabilir? İşçi alımları nereden takip edilebilir gibi bu tarz soruların cevaplarına bu yazımızda bulabileceksiniz.

Batman Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleri ile bilinen bir şehrimizdir. Batman’ın nüfusu son verilere göre 608 bin civarındadır. Güneydoğu bölgesine gezmeye giden vatandaşların mutlaka uğradığı bir şehirdir. Bir çok mağarası ve tarihsel anıtlar bu şehirde bulunmaktadır.

1990 yılının Mayıs ayında 3647 sayılı kanunla Beşiri Kozluk ve Sason ilçeleri Siirt’ten, Gerçüş ve Hasankeyf ilçeleri Mardin’den alınıp Siirt’e bağlanarak 72. il unvanı bu şehre verilmiştir.

 

Batman Belediyesi Personel Alımına Dair

Batman büyükşehir olmamasıyla diğer şehirlere oranla belediye bünyesinde daha az personel bulundurmaktadır. Bu nedenle büyükşehirlere oranla daha az personel alımı yapmaktadır. Personel alımı yapacağı zaman da bunu kendi resmi sitesinden ve devlete ait belediyelerin ilanlarının paylaşıldığı siteden duyurmaktadır. Alımlar bir çok farklı alanlarda olabilmektedir. Belediyeler içerisinde iç mimardan güvenlik görevlisine kadar farklı alanlarda çalışan personeller bulunuyor.

Her türlü alan adına belediye alım yapabilir. Bunun için o alanda personel boşluğunun oluşması gerekiyor. Ardından belediye ilanlarını hazırlayıp halka sunmaktadır. Her iş pozisyonu için farklı başvuru kriterleri istenmektedir. Bu kriterler ilanlarda detaylı şekilde olarak paylaşılır.

 

Batman Belediyesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda da söz ettiğimiz gibi öncelikle belediyenin işçi alımı yapıyor olması gerek. Bu ilanları da takip edebileceğimiz bazı yerler bulunuyor. Belediyenin resmi sitesi gibi yerleri takip ederek ilanların olup olmadığını tespit edebiliriz. Alımlar olduğunda şu 2 yerden ulaşabilirsiniz:

1.’si: Belediyenin resmi sitesinde duyurular kısmına ulaşmak için tıklayınız.

2.’si: Devletin belediyelerin iş birliklerini ve iş ilanlarını yayınladığı yere ulaşmak için tıklayınız.

Önemli: Tüm bunlardan ziyade şehrinize özel olan haber sitelerini, haber sitelerinin paylaşımlarını yapan İnstagram sayfalarını ve Facebook sayfalarını takip ederek, bu sitelerin paylaşımlarından haberdar olabilirsiniz. Şehrinize özel olan sayfalar belediyenin alım yaptığında mutlaka haberini paylaşacaklardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Murat dedi ki:

    Mesleyim şöför E sinif ehliyetim var 12 sene şöför tecrübem var

  2. Selman dedi ki:

    Merhaba antalya turizm ve otelcilik menzunuyum batmanliyim iş arıyorum teşekürler